درب طلا فروشی در اصفهان

?>
غالبا درب استیل در اصفهان به دو دسته مسکونی و تجاری ، تقسیم می شوند ، که درب طلا فروشی در اصفهان در دسته تجاری قرار می گیرند .  درب های طلا فروشی بایستی از دو لحاظ ؛ زیبایی و  امنیت ، تایید شده باشند . از جمله مباحث تاثیر گذار در زیبایی و امنیت این درب ها ، می توان به ؛ استحکام ، متریال مصرفی ، یراق آلات و شیشه ، اشاره  نمود .

استحکام و امنیت

همان گونه که اطلاع دارید فلز طلا از ارزش بالایی برخوردار بوده و محافظت از آن حائز اهمیت می باشد .  در همین راستا یکی از مهم ترین مباحث حفظ امنیت طلا فروشی استحکام درب ورودی می باشد . درب طلا فروشی بایستی در برابر فشار حین سرقت ، ضربه با سلاح گرم و سرد و انفجار ، مقاومت خود را از دست نداده و امنیت محل مورد استفاده را حفظ نماید .

متریال مصرفی

استفاده از متریال مناسب در ساخت درب طلا فروشی در اصفهان ، از دو جهت ؛ زیبایی و امنیت ، مهم می باشد . به گونه ای که  غالبا در ساخت درب های طلا فروشی از دو متریال ؛ استیل و آهن استفاده می شود که هر دو  دارای استحکام بالایی می باشند . اما استیل در برابر آهن دارای چند برتری همچون موارد زیر می باشد ؛

  1. ظاهر ؛ استیل دارای سه حالت ؛ براق ، مات و خشدار می باشد .
  2. اکسیداسیون ؛ استیل در برابر رطوبت و شرایط محیطی سخت مقاوم است.
درب طلا فروشی در اصفهان

درب کاور استیل

برخی از  فروشندگان طلا ، بر طلایی بودن درب  ورودی طلا فروشی اصرار دارند که در این صورت بایستی از درب کاور استیل استفاده نمایند . چهارچوب درب های استیل کاور  با استفاده از آهن و یا حتی آلومینیوم ساخته شده و سپس ورق  های استیل به چهارچوب متصل می شوند .

استفاده از درب های کاور استیل باعث ایجاد دو مشکل می شود .

  1. از نظر زیبایی شناسی ، بایستی رنگ ورودی و ویترین ، یک رنگ خنثی ( نقره ای ) باشد تا توجه بیننده به محصولات ( طلا و جواهرات ) جلب شود .
  2. درب های کاور استیل دارای نقاط ضعفی همچون ؛ استحکام پایین ، نظافت دشوار ، حساسیت در برابر محیط های اسیدی و قلیایی و … ، اشاره نمود .

پیشنهاد ما ، استفاده از درب های تمام استیل می باشد زیرا این درب ها در برابر شرایط محیطی سخت مقاوم بوده و دارای استحکام بسیار بالایی می باشند .

یراق آلات

یکی از تاثیر گذار ترین وسیله ها بر روی درب ها یراق آلات آن می باشد ، استفاده از یراق آلات مناسب باعث ایجاد سهولت در استفاده از درب می شود که این سهولت تاثیر مثبتی بر ذهن خریدار می گذارد . از جمله یراق آلات مورد استفاده در ساخت درب طلا فروشی در اصفهان می توان به ؛ دستگیره ، لولا ، آرام بند ، قفل و سیلندر ، اشاره نمود .

بیایید کمی بیشتر با قفل درب های طلا فروشی آشنا شویم .

قفل طلا فروشی

قفل ، وسیله ای که عهده دار امنیت تمامی اماکن می باشد . قفل ها با توجه به مکان استفاده دارای انواع مختلفی همچون  ؛  آویزی ، قفل حیاطی ، سیلندری ، سوئیچی ، هوشمند و … ، می باشند . بیش از 90 درصد قفل های طلا فروشی هوشمند بوده و روند باز شدن قفل به صورت الکترونیکی انجام می شود .

از ویژگی های قفل های هوشمند می توان به ؛

  • کنترل هوشمند باز و بست ؛ توسط ریموت ، کارت ، کد ، اثر انگشت ، پیامک و کلید های الکترونیکی
  • بدنه فولادی
  • تحمل فشار ؛ مقاومت در برابر وزن 300 تا 1000 کیلو گرم
  • تایمر ؛ تنظیم زمان عملکرد زبانه قفل پس از بسته شدن درب ( 0 الی 90 ثانیه )

اشاره نمود .

شیشه

آخرین و مهم ترین مبحث در مورد درب های طلا فروشی ، نوع شیشه مصرفی در ساخت آن ها می باشد . غالبا در ساخت درب و ویترین طلا فروشی ، از شیشه استفاده می شود که نوع این شیشه با توجه به نیاز می تواند به صورت ؛ تک جداره ، دو جداره ، لمینیت و لمینیت ضد گلوله ، باشد .

شیشه تک جداره

شیشه تک جداره ، فقط دارای یک لایه می باشد که دو صورت سکوریت یا خام مورد استفاده قرار می گیرند . ضخامت شیشه های تک جداره معمولا به صورت ؛ 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 12 میلیمتر بوده و برای مواد خاص نیز می توان از ضخامت بالاتری استفاده نمود . اما بایستی در نظر داشت که  امنیت این شیشه ها در برابر خطر ، نزدیک به صفر  می باشد .

شیشه دو جداره

شیشه دو جداره ، از متصل شدن دو شیشه  تک جداره سکوریت به وسیله اسپیسر ( پروفیل آلومینیومی ) ساخته می شود . ضخامت شیشه های دو جداره ( با در نظر گرفتن ضخامت اسپیسر 6 میلیمتر  ) به صورت ؛ 14 ( 4 + 4 ) ، 16 ( 5 + 5 ) و 16 ( 6 + 4 ) ، باشد .

بایستی توجه داشت که شیشه های دو جداره همانند شیشه های تک جداره ، دارای امنیت مناسبی نبوده و برای استفاده در طلا فروشی ها ، پیشنهاد نمی شود .

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت ، از به هم پیوستن یک شیشه سکوریت و یک شیشه خام ، ساخته می شود که در میان این دو شیشه یک طلق PVB ( پلی وینیل بوتیرات ) استفاده می شود . ضخامت شیشه های لمینیت به صورت 12 ( 6 + 6 ) ، 10 ( 4 + 6 ) ، 16 ( 8 + 8 ) ، 14 ( 8 + 6 ) ، 20 ( 10 + 10 ) و 24 ( 12 + 12 ) ، بوده و پر استفاده نوع آن ها ، ضخامت 6+6 می باشد .

لازم به ذکر است که ، شیشه های لمینیت دارای مقاومت مناسبی می باشند . ولی استحکام شیشه های لمینیت معمولی ، در برابر حملات سارقان ، به اندازه کافی زیاد نبوده و این شیشه برای استفاده در طلا فروشی ها توصیه نمی شود .

درب طلا فروشی در اصفهان

شیشه لمینیت ضد گلوله

شیشه لمینیت ضد گلوله ، از ترکیب 2 شیشه سکوریت و 1 شیشه خام ، ساخته می شود . این شیشه ها همانند شیشه های لمینیت معمولی ، دارای لایه ای از جنس PVB  می باشند که در بین شیشه ها قرار می گیرد . چیدمان شیشه های لمینیت ضد گلوله نیز به صورت ؛ سکوریت / خام / سکوریت ، بوده و همچنین ضخامت این شیشه ها به صورت ؛ 12 ( 4+4+4 ) ، 18 ( 6+6+6 ) ، 24 ( 8+8+8 ) ، 30 ( 10+10+10 ) و ضخامت های بالاتر  ،  می باشد .

شیشه های لمینیت ضد گلوله دارای استحکام بسیار بالایی بوده و در برابر ؛ گلوله های سلاح های جنگی ، پتک ، تبر و دیگر ابزار تهاجمی ، مقاوم می باشند . در همین راستا ، این شیشه ها برای درب و ویترین طلا فروشی ها ، بسیار مناسب و مورد تایید می باشد .

تشخیص شیشه ضد گلوله مرغوب

همان گونه که مطالعه نمودید ؛ در ساخت شیشه های لمینیت ضد گلوله از شیشه های سکوریت و خام استفاده می شود اما شیشه های سکوریت و خام دارای انواعی می باشند که با توجه به ظاهر ، می توان آن ها را از یک دیگر تشخیص داد .

  1. شیشه های سبز رنگ ؛ شیشه های معمولی دارای نا خاصی
  2. شیشه های بی رنگ ؛ شیشه خام با کیفیت ( شیشه کریستال )

درب طلا فروشی در اصفهان

مجموعه پارس الوند ، با بیش چند سال تجربه در ساخت محصولات استیل ، قادر بر ساخت انواع درب استیل می باشد که درب های طلا فروشی جزئی از آن ها محسوب می شوند . تمامی درب طلا فروشی در اصفهان به صورت سفارشی و با ابعاد دلخواه قابل ساخت بوده و دارای 5 سال گارانتی ( عدم تغییر رنگ و شکست مقاطع ) می باشند .

×

 

سلام

چه کمکی میتوانم به شما کنم؟

×